"Terra z lasu" nowa bajka edukacyjna

Tak, tak! To Już!
Już się pisze nasza nowa edukacyjna bajka! Zawierać ona będzie treści edukacji ekologicznej oraz społecznej. Książka poruszy również aspekt istoty inicjatyw społecznych i działań dla wspólnego dobra. W bajce znajdą się przesłania dotyczące tego jak ważna jest dla ludzi wolność. A wszystko to za sprawą Basi Sadurskiej i finansowania ze środków FIO 2017!
Mamy zaszczyt zaprezentować fragment naszej „Terry z lasu":
– My potrzebujemy roślin, aby żyć. Potrzebujemy ich jak powietrza i jedzenia. Zgadnijcie, jak długo przeżylibyśmy bez tlenu? A bez jedzenia? Natomiast rośliny potrzebują do życia wody, światła i dobrej, bogatej ziemi – zwykła powtarzać uczniom.
– Woda jest im potrzebna jak ludziom miłość. Bez niej nie ma życia. Dzięki niej nasiona kiełkują i rosną w kierunku światła. A bez światła, jak bez mądrości: mylą się kierunki i cały wysiłek idzie na marne. Najważniejsza jednak jest ziemia. Dobra, żyzna ziemia, z której można czerpać siłę i w której jest dużo miejsca dla korzeni. Ziemia dla roślin jest jak wolność dla ludzi. Wolność daje nam siłę i oparcie dla wszystkich naszych decyzji, wyborów, działań...
logo 1logo 2logo 3