Powiew Czystego Powietrza

Nasza najnowsza ekobajka

Mamy przyjemność oddać w ręce czytelników naszą najnowszą bajkę ekologiczną „Rea, córka burzy" wzbogaconą o ciekawostki, zadania i ćwiczenia edukacyjne, które zachęcają do rozważań o środowisku, zgłębiania wiedzy i wyciągania wniosków. Prezentujemy również opowiadania napisane przez dzieci w wieku wczesnoszkolnym, nagrodzone w naszym konkursie literackim „Moja kraina czystego powietrza - jakbym o nią dbał/dbała?".

Publikacja została wydana w ramach projektu Powiew Czystego Powietrza oraz sfinansowana dzięki środkom Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Podróż z bajką Kamishibai

bajka Kamishibai opowiesci z podrozy Za nami kolejne warsztaty. Tym razem wspólnie odbyliśmy daleką, ciekawą i bardzo niebezpieczną podróż z bajką Kamishibai „Opowieści z podróży". Podczas tej wyprawy dowiedzieliśmy się gdzie tkwią przyczyny i jakie są skutki zmian klimatu. Dodatkowo uratowaliśmy od problemu, jakim było zanieczyszczone powietrze jedno bardzo duże miasto. Dowiedzieliśmy się, że: żeby zmieniać świat musimy najpierw zacząć zmieniać siebie, swoje nawyki, zachowanie i postawy. Zaczynać od rzeczy małych, jak gaszenie światła, zakręcanie wody, segregacja śmieci i dbanie o najmniejsze żyjące istoty jak pszczoły, trzmiele czy motyle.
Warsztaty zostały zorganizowane w ramach projektu „Powiew Czystego Powietrza" oraz dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Zobacz galerię Podróż z bajką Kamishibai

Warsztaty terenowe dla przedszkoli

warsztaty terenoweprzedszkole 07Dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie zakończyliśmy kolejny cykl warsztatów. Tym razem były to warsztaty terenowe dla przedszkolaków. Podczas warsztatów wykorzystaliśmy naszą nową ekologiczną grę planszową. Wraz z dziećmi uczyliśmy się czym jest i jak ważne jest dla nas czyste powietrze. Poznawaliśmy rodzaje zanieczyszczeń. Dowiedzieliśmy się jakie zachowania są dobre dla całego środowiska i naszego zdrowia. Wytworzyliśmy prąd wykorzystując siłę słońca i wiatru. Nauczyliśmy się segregować śmieci oraz poznaliśmy wiele ciekawych ekologicznych eksperymentów.

W warsztatach wzięły udział dzieci z krakowskich przedszkoli nr 120, 97 oraz 33. Serdecznie dziękujemy za tak wspaniale spędzony czas!

Zapraszamy również do skorzystania z naszej ekologicznej gry planszowej. Materiały do pobrania poniżej!


Fotorelacja Warsztaty terenowe dla przedszkoli

Warsztaty terenowe Quest Zielona Nowa Huta

warsztaty terenowe znh 10Jesteśmy teraz bardzo zapracowani.
Na szczęście nasza praca ma wiele plusów. Najbardziej lubimy spędzać czas w terenie! A jak przy okazji możemy czegoś nauczyć dzieci to jesteśmy bardzo szczęśliwi. Rozpoczęliśmy nowy cykl warsztatów terenowych z zastosowaniem naszego Questu Zielona Nowa Huta.
Dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Krakowie poznajemy z dziećmi Zieloną Nową Hutę, rozmawiamy o tym jak ważna jest przyroda w mieście, jaka jest jej rola w oczyszczaniu powietrza, uczymy się o tym jak dbać o środowisko!

Fotorelacja Warsztaty terenowe Quest Zielona Nowa Huta

"Powiew Czystego Powietrza" w Krakowie

wfosi logoKolejna Dobra Wiadomość!
Fundusz Partnerstwa otrzymał środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie na realizację projektu edukacyjnego „Powiew Czystego Powietrza"!
W ramach projektu planujemy konkursy literackie i plastyczne dla dzieci, warsztaty terenowe, warsztaty z zastosowaniem metody dramy, warsztaty z zakresu edukacji ekologicznej i neurodydaktyki dla nauczycieli i studentów oraz stworzenie naszej pierwszej ekologicznej gry planszowej i to również w dużych wymiarach!

Będzie się działo!

Zapraszamy do aktywnego udziału w projekcie!