Uncategorised

Konkurs na Drzewo Roku

Plakat Drzewo Roku 2018Kochasz drzewa? Weź udział w konkursie!

Konkurs Drzewo Roku Klubu Gaja to propozycja dla wszystkich miłośników przyrody. Zwraca uwagę na drzewa i ich historie jako ważne elementy dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego, które powinniśmy cenić i chronić. To także doskonała okazja do promocji swojej miejscowości oraz integracji lokalnej społeczności. Na zgłoszenia drzew do konkursu Drzewo Roku 2018 czekamy do końca listopada.

Nie szukamy drzew najstarszych, najwyższych, najgrubszych, najpiękniejszych, ani najrzadszych. Szukamy drzewa najbardziej kochanego, drzewa z opowieścią, która pobudza wyobraźnię i jednoczy ludzi. Jeśli w Twojej okolicy rośnie takie wyjątkowe drzewo – ten konkurs jest dla Ciebie! Wystarczy opisać historię drzewa w formularzu zgłoszeniowym i wraz ze zdjęciem przesłać go na adres e-mailowy: swietodrzewa[at]klubgaja.pl

Czytaj więcej: Konkurs na Drzewo Roku

STOP zagładzie drzew

drzewo dlubniaEuropejskie organizacje: Environmental Partnership Association (EPA), European Landowners Organization (ELO) oraz the European Tree of the Year (ETY) wzywają do zrównoważonego zarządzania drzewami i krzewami w Polsce w związku ze zmianami w polskim prawie ochrony środowiska, w szczególności dotyczących drzew, tzw. "lex Szyszko"

Bajka Kamishibai „Opowieści z Zielonego Parku”

bajka okladka Fundusz Partnerstwa ma zaszczyt zaprezentować swoją nową publikację edukacji ekologicznej! Bajka Kamishibai „Opowieści z Zielonego Parku"!!!!!!!!!!!

Bajka „ Opowieści z zielonego parku" została wydana przez Fundację Fundusz Partnerstwa w ramach projektu „Bądźmy Eko!" finansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. W ramach projektu pragnęliśmy stworzyć innowacyjne, ciekawe i nowatorskie narzędzie edukacji ekologicznej dla dzieci. W związku z tym powstał pomysł, by wydać bajkę w formie teatrzyku Kamishibai, a nie zwykłego opowiadania. Teatr Kamishibai to teatr ilustracji. Technika ta wywodzi się z Japonii i wykorzystuje kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynię. Kartonowe plansze opowiadają historię, każda ilustracja odpowiada kolejnemu fragmentowi opowiadania. Na przedniej stronie karty odwróconej w stronę publiczności widnieje ilustracja, tył karty zawiera tekst, który czyta opowiadający. Taka forma bajki jest świetnym punktem wyjścia do prowadzenia różnorodnych warsztatów z dziećmi.

W bajce „Opowieści z zielonego parku" zostały zawarte w sposób przystępny dla dzieci informacje o rodzajach zanieczyszczeń powietrza, o tym w jaki sposób one powstają i wpływają na życie i zdrowie nasze i innych żyjących istot. Jakie znaczenie mają rośliny, a w szczególności drzewa dla powietrza. W jaki sposób powinniśmy dbać o środowisko i ochraniać powietrze.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą bajką!


Bieg po czyste powietrze