Programy

Szkoły dla Ekorozwoju

Szkoły dla Ekorozwoju to jeden z największych i najciekawszych projektów realizowanych przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska i Fundusz Partnerstwa, który od 2004 roku administruje procesem przyznawania dotacji dla szkół na realizację lokalnych projektów ekologicznych.
Program Eco-Schools jest projektem globalnym realizowanym od 1994 roku. Uczestniczy w nim ponad 15 tys. szkół z 36 krajów Europy Zachodniej, a także z Afryki, Ameryki Południowej, Azji i Oceanii. Eco-Schools jest programem opartym na Systemach Zarządzania Środowiskowego takich jak: EMAS i ISO 14001

Czytaj więcej: Szkoły dla Ekorozwoju

Fundusz Kropli Beskidu

Fundusz Kropli Beskidu zalicza się do największych inicjatyw społecznych, mających na celu działania związane z szeroko pojętą ekologią, a w szczególności, z ochroną zasobów wodnych w regionie Beskidu Sądeckiego. Program powstał w 2005 roku przy współpracy z firmami Coca-Cola Poland Services oraz Coca-Cola HBC Polska i ma na celu wsparcie finansowo – merytoryczne działań lokalnych społeczności, ukierunkowanych na ochronę środowiska na terenie Beskidu Sądeckiego.

Czytaj więcej: Fundusz Kropli Beskidu

Więcej artykułów…

  1. Fundusz Pożyczkowy