„Zielone Inspiracje”- rozpoczynamy nasz kolejny projekt !

Mamy przyjemność poinformować, że uruchamiamy realizacje projektu "Zielone Inspiracje" finansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. W ramach projektu przewidujemy wiele działań. Oj, będzie się działo!

Po pierwsze zorganizujemy szereg warsztatów dla dzieci ze szkół i przedszkoli. Podczas naszych warsztatów dzieci zostaną zapoznane z rolą przyrody w oczyszczaniu powietrza oraz powodami dla których należy je chronić. Warsztaty będą miały formę zabaw terenowych, stacji, na których czekać będą na dzieci ekologiczne zadania, eksperymenty i zagadki. Jednak największą frajdą podczas tych warsztatów będzie nasza ogromna ekologiczna gra planszowa! Pamiętacie ją?
Z przedszkolakami natomiast zastanowimy się na tym, czym jest wspólne dobro i czy powietrze, drzewa, rośliny, zwierzęta, owady nim są. Porozmawiamy o bioróżnorodności i o znaczeniu każdego drzewa i każdej najmniejszego istnienia dla dobra całej naszej planety. Tworząc małe ogródki zintegrujemy się, nauczymy współpracować i dołożymy małą cegiełkę do oczyszczania powietrza.
Zorganizujemy również konkurs literacki i plastyczny, których głównym tematem będą....drzewa! Najlepsze prace dzieci zostaną przez nas wydane w przygotowywanej edukacyjnej publikacji- poradniku przyjaciół drzew!
A jeśli o drzewa chodzi...to przed nami kolejna edycja konkursu na Drzewo Nowej Huty! Już nie możemy się doczekać, a Wy?
Czeka nas również sadzenie drzew i happening, który zorganizujemy przy współpracy z dziećmi! A wszystko to zostanie uwiecznione na filmie!
Zapraszamy Was serdecznie do śledzenia i włączania się w nasze działania!