Warsztaty ekologiczne dla szkół

warsztaty szkola 01Miesiące kwiecień i czerwiec minęły nam pod znakiem super eko zabawy i nauki. W ramach projektu „Zielone Inspiracje" finansowanego dzięki środkom Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie przeprowadziliśmy cykl warsztatów z wykorzystaniem naszej ekologicznej gry planszowej, do której dodaliśmy odrobinę podchodów. W warsztatach wzięli udział uczniowie i uczennice ze Szkół Podstawowych nr 80 i 86.
Podczas 14 ekologicznych warsztatów terenowych dzieci odbyły podróż przez las, który ratowały przed zanieczyszczeniami i zagrożeniami. Zapoznały się z rolą przyrody w oczyszczaniu powietrza, poznały sposoby oszczędzania wody, dowiedziały się i sprawdziły jak działają alternatywne źródła energii. Zajęcia te przygotowane zostały w formie stacji, na których na dzieci czekały ekologiczne zadania i eksperymenty.


warsztaty szkola 01warsztaty szkola 02warsztaty szkola 03warsztaty szkola 04warsztaty szkola 05warsztaty szkola 06warsztaty szkola 07warsztaty szkola 08warsztaty szkola 09warsztaty szkola 10warsztaty szkola 11warsztaty szkola 12