Zielone Inspiracje

Konkurs plastyczny dla przedszkolaków

KONKURSUWAGA! KONKURS!
Konkurs plastyczny pt. „Drzewo mój przyjaciel" ma charakter indywidualny i jest skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym biorących udział w projekcie „Zielone Inspiracje". Konkurs ma na celu zwrócenie uwagi dzieci na znaczenie zieleni, przyrody, a zwłaszcza drzew. Dla dzieci twórczość plastyczna jest wyjątkowo istotna i w sposób bezpośredni wpływa na rozwój dziecka. Dzieci przez twórczość plastyczną wyrażają siebie. Przez sztukę pokazują nam jak widza rzeczywistość. Pragniemy jeszcze bardziej pobudzić kreatywność dzieci i mimo młodego wieku zmobilizować do przemyśleń związanych z przyroda i jej ochroną.
Na dzieci czekają atrakcyjne nagrody.
A my czekamy na prace konkursowe do 15 czerwca 2018!

Więcej informacji w załączonym poniżej regulaminie!


Filmowe inspiracje

Cześć i czołem!
Czy pamiętacie jeszcze nasz happening „Biegiem po czyste powietrze" ?
Poprzez nasze działania pragniemy rozwijać u dzieci samodzielne, odpowiedzialne myślenie. Dlatego włączamy dzieci w akcje, które rozwijają w nich poczucie sprawstwa i przygotowują do współodpowiedzialności. Dając dzieciom głos i pole do działania, inwestujemy w przyszłych aktywnych obywateli, zainteresowanych sprawami swojego otoczenia. Dlatego wspólnie z dziećmi organizujemy również happeningi ekologiczne.
Podczas projektu „Zielone Inspiracje" finansowanego ze środków WFOŚiGW w Krakowie również zorganizujemy happening. Tym razem wspólnie z dziećmi będziemy sadzić drzewa! Zarówno z happeningu, jak i całego projektu powstaje film! A jego przedsmak prezentujemy poniżej!

Pobierz film

Zielone warsztaty dla przedszkoli

warsztaty przedszkole 02Za nami cykl warsztatów w przedszkolach!
Dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie udało się nam przeprowadzić warsztaty aż w 5 przedszkolach  Zagościliśmy w Samorządowych Przedszkolach 92, 97, 107, 108, 151. Zastanawialiśmy się czym jest wspólne dobro i czy powietrze, drzewa, rośliny, zwierzęta, owady nim są. Rozmawialiśmy o bioróżnorodności i o znaczeniu każdego drzewa i każdej najmniejszego istnienia dla dobra całej naszej planety. Bawiliśmy się w przyrodników - odkrywców i sprawdzaliśmy czy faktycznie jedno drzewo może zamieszkiwać aż 800 różnych gatunków owadów! A na koniec uczyliśmy się jak ważna jest współpraca dla ochrony przyrody i wspólnie sadziliśmy rośliny!

Zobaczcie sami. Zielone warsztaty dla przedszkoli

Warsztaty ekologiczne dla szkół

warsztaty szkola 01Miesiące kwiecień i czerwiec minęły nam pod znakiem super eko zabawy i nauki. W ramach projektu „Zielone Inspiracje" finansowanego dzięki środkom Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie przeprowadziliśmy cykl warsztatów z wykorzystaniem naszej ekologicznej gry planszowej, do której dodaliśmy odrobinę podchodów. W warsztatach wzięli udział uczniowie i uczennice ze Szkół Podstawowych nr 80 i 86.
Podczas 14 ekologicznych warsztatów terenowych dzieci odbyły podróż przez las, który ratowały przed zanieczyszczeniami i zagrożeniami. Zapoznały się z rolą przyrody w oczyszczaniu powietrza, poznały sposoby oszczędzania wody, dowiedziały się i sprawdziły jak działają alternatywne źródła energii. Zajęcia te przygotowane zostały w formie stacji, na których na dzieci czekały ekologiczne zadania i eksperymenty.

Poniżej prezentujemy foto relację z naszych warsztatów.Warsztaty ekologiczne dla szkół

Konkurs Literacki

plakat konkurs literacki 2018Mamy wspaniały konkurs literacki z nagrodami „Drzewo- mój przyjaciel" skierowany do uczniów szkół podstawowych nr 80 i 86 w Krakowie biorących udział w naszym projekcie ekologicznym pt. „Zielone Inspiracje".

Termin składania prac mija 25 maja 2018 r.

Więcej informacji w regulaminie.

Zapraszamy!