Akademia edukacji ekologicznej i praktycznego pisania wniosków

akademia leadFundacja Fundusz Partnerstwa przy współpracy z ARTzoną Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida i KNAK Kołem Naukowym Animatorów Kultury zaprasza wszystkich zainteresowanych studentów do wzięcia udziału w projekcie!

Projekt „Akademia kreatywnej Edukacji Ekologicznej i Praktycznego Pisania Wniosków" dofinansowany jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w dziedzinie edukacji.

Projekt składa się z dwóch modułów zajęć:

Aktywna i kreatywna edukacja ekologiczna

Na omawiany moduł składa się 6 godzinny warsztat. Warsztat ten jest pewnego rodzaju wprowadzeniem w tematykę aktywnej edukacji, prowadzonej metodami pedagogiki zabawy. Dzięki tym warsztatom studenci poznają aktywne metody edukacji ekologicznej, wykorzystujące elementy pedagogiki zabawy, gier, inscenizacji, pokazów za pomocą teatrzyka Kamishibai, twórczego i kreatywnego recyklingu oraz różne ciekawe eksperymenty i doświadczenia. Studenci naszej Akademii będą wykonywać eksperymenty i poznawać aktywne metody edukacji ekologicznej. Kolejne 3 godziny zostaną poświęcone metodzie Questu w edukacji ekologicznej i zajęciom w terenie. Studenci przejdą przygotowany przez Fundusz Partnerstwa Quest pn „Zielona Nowa Huta". Quest to innowacyjna metoda odkrywania dziedzictwa miejsca polegająca na tworzeniu nieoznakowanych szlaków, które przemierza się kierując informacjami zawartymi w wierszowanych wskazówkach. Kolejne miejsca odnajduje się przez odgadnięcie zagadki i odnalezienie w terenie odpowiadającego jej miejsca. Po warsztatach studenci zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w projekcie edukacji ekologicznej, który odbędzie się w czerwcu. Dzięki temu będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w praktyce. Każdy uczestnik szkolenia otrzyma certyfikat potwierdzający udział w projekcie.

Termin i miejsce: 8 czerwiec 2016 Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida os. Górali 4 Kraków godzina 10.00- 16.00

Praktyczne i aktywne pisanie wniosków o dofinansowanie


Drugi moduł polegać będzie na aktywnych warsztatach pisania wniosków konkursowych. Punktem wyjścia będzie planowanie strategiczne i przekładanie go na pisanie wniosków. Jest to umiejętność ważna i pożądana, szczególnie wśród studentów należących do kół naukowych. Szkolenie będzie prowadzone w zakresie pisania wniosków kulturalnych, ekologicznych i dotyczących inicjatyw społecznych. Dzięki naszym aktywnym warsztatom Koła Naukowe nabędą umiejętności, które przydadzą się im w ich dalszej działalności. Podczas warsztatów studenci poznają różne arkusze wniosków o dofinansowanie, dowiedzą się jak je wypełniać, zdobędą wiadomości o dostępnych konkursach grantowych. Podczas warsztatów studenci wcielą się również w rolę komisji oceniającej wnioski. Dzięki temu działaniu, czyli przez ocenę wniosków studenci dowiedzą się czym różni się dobry, wypełniony wyczerpująco wniosek, od wniosku który nie przeszedł by oceny formalnej w danym konkursie. Jest to nauka przez działanie, która jak powszechnie wiadomo jest wyjątkowo skuteczną metodą. Zaliczenie warsztatów i otrzymanie certyfikatów wiązać się będzie z wykonaniem przez uczestnika swojego własnego wniosku. Najlepsze prace zostaną nagrodzone. Zaliczenie warsztatów zostanie zorganizowane w formie konkursu.

Termin i miejsce: 6 czerwiec 2016 Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida os. Górali 4 Kraków godziny 9.30-15.30

Wnioski - formularze

endfaqUwaga! Zgłoszenia przyjmujemy do 29 maja 2016 roku.

Wystarczy tylko uzupełnić odpowiedni formularz i przesłać go na maila:

Edukacja ekologiczna: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
oraz
Pisanie wniosków: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.