Projekt „Bądźmy Eko” dobiega powoli końca!

Projekt „Bądźmy Eko!" dofinansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Z ogromną przyjemnością i wielką dumą prezentujemy relację z już ostatnich działań, projektowych. Prezentujemy zdjęcia z warsztatów dla dzieci przedszkolnych oraz z Happeningu "Biegiem po czyste powietrze" dla dzieci ze szkół podstawowych.

Warsztaty dotyczące ochrony powietrza dla przedszkolaków.

warsztaty dla przedszkolakowFundusz Partnerstwa przeprowadził drugi z cyklu warsztat w przedszkolach. Tym razem wspólnie uczyliśmy się jak chronić powietrze. Stosując metody pedagogiki zabawy dowiedzieliśmy się jak czym jest i jakie właściwości ma powietrze, jak powstają zanieczyszczenia powietrza, wytworzyliśmy swój własny smogi i nauczyliśmy się z nim walczyć. Było bardzo intensywnie i wesoło. Na koniec wszystkie dzieci dostały dyplomy i upominki.
Happening "Biegiem po czyste powietrze":

bieg po czyste powietrzeFundusz Partnerstwa zorganizował happening biegowy i warsztaty edukacyjne dla dzieci. Wydarzenie to miało na celu zwrócenie uwagi na problem stanu powietrza w Krakowie, podniesienie świadomości mieszkańców na temat smogu krakowskiego oraz wyrazem sprzeciwu wobec tej sytuacji. Przedsięwzięcie dotyczyło dzieci w grupie wiekowej wczesnoszkolnej. Dzieci uczestniczyły w zawodach biegowych oraz w warsztatach edukacyjnych dotyczących ekologii. Na koniec wydarzenia przeprowadziliśmy wspólnie Happening. Dzieci przygotowały transparenty i inne materiały happeningowe dotyczące ochrony powietrza i zdrowego trybu życia, a na koniec odbył się przemarsz.

Zapraszamy również do oglądnięcia relacji filmowej z tego wydarzenia: YouTube