Bądźmy Eko

"Edukacja ekologiczna na wesoło"

edukacja na wesolo 50Z wielką radością prezentujemy naszą Kreatywną Książeczkę Ćwiczeń dla dzieci "Edukacja ekologiczna na wesoło"!

Publikacja powstała dzięki środkom Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Znajdują się w niej zagadki, rebusy, krzyżówki i przykładowe eksperymenty, które dzieci mogą zrobić same! Publikacja hołduje metodom pedagogiki zabawy, dlatego znajdziemy w niej również ekologiczna grę planszową! Zachęcamy do pobierania publikacji!

Życzymy owocnej nauki poprzez zabawę!
Projekt „Bądźmy Eko” dobiega powoli końca!

Projekt „Bądźmy Eko!" dofinansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Z ogromną przyjemnością i wielką dumą prezentujemy relację z już ostatnich działań, projektowych. Prezentujemy zdjęcia z warsztatów dla dzieci przedszkolnych oraz z Happeningu "Biegiem po czyste powietrze" dla dzieci ze szkół podstawowych.

Warsztaty dotyczące ochrony powietrza dla przedszkolaków.

warsztaty dla przedszkolakowFundusz Partnerstwa przeprowadził drugi z cyklu warsztat w przedszkolach. Tym razem wspólnie uczyliśmy się jak chronić powietrze. Stosując metody pedagogiki zabawy dowiedzieliśmy się jak czym jest i jakie właściwości ma powietrze, jak powstają zanieczyszczenia powietrza, wytworzyliśmy swój własny smogi i nauczyliśmy się z nim walczyć. Było bardzo intensywnie i wesoło. Na koniec wszystkie dzieci dostały dyplomy i upominki.
Happening "Biegiem po czyste powietrze":

bieg po czyste powietrzeFundusz Partnerstwa zorganizował happening biegowy i warsztaty edukacyjne dla dzieci. Wydarzenie to miało na celu zwrócenie uwagi na problem stanu powietrza w Krakowie, podniesienie świadomości mieszkańców na temat smogu krakowskiego oraz wyrazem sprzeciwu wobec tej sytuacji. Przedsięwzięcie dotyczyło dzieci w grupie wiekowej wczesnoszkolnej. Dzieci uczestniczyły w zawodach biegowych oraz w warsztatach edukacyjnych dotyczących ekologii. Na koniec wydarzenia przeprowadziliśmy wspólnie Happening. Dzieci przygotowały transparenty i inne materiały happeningowe dotyczące ochrony powietrza i zdrowego trybu życia, a na koniec odbył się przemarsz.

Zapraszamy również do oglądnięcia relacji filmowej z tego wydarzenia: YouTube

Wyniki konkursu plastycznego

Uwaga!

Fundacja Fundusz Partnerstwa ma przyjemność ogłosić wyniki konkursu plastycznego
„Moja fantastyczna kraina czystego powietrza- w jaki sposób bym o nią dbał/a?"

W Konkursie plastycznym pt. „Moja fantastyczna kraina czystego powietrza- w jaki sposób bym o nią dbał/a?" zrealizowanym w ramach projektu „Bądźmy Eko", wzięły udział 23 prace konkursowe.
Prace stworzono indywidualnie w przedszkolach, które wzięły udział w projekcie „Bądźmy Eko".
Do dalszego etapu przeszło 16 prac.

W drugim etapie z 16 prac, kierując się zgodnością merytoryczną z tematem, estetyką wykonania, kreatywnością i przede wszystkim widoczną samodzielnością wykonania, komisja wybrała 4 najlepsze prace oraz 2 wyróżnienia. Są to:

I miejsce: Zuzia Żak z Przedszkola nr 107 w Krakowie

II miejsce: Milena Dziedzic z Przedszkola nr 92 w Krakowie

III miejsce: Dawid Bela i Hubert Szewczyk z Przedszkola nr 92 w Krakowie

Wyróżnienie: Emilia Skalska i Jagoda Malec z Przedszkola nr 92 w Krakowie

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Dla wszystkich dzieci przygotowane zostały dyplomy za uczestnictwo w konkursie.

Projekt „Bądźmy Eco” w realizacji!

eko gra 03Projekt „Bądźmy Eko!" dofinansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Projekt jest innowacyjnym podejściem do tematu ochrony powietrza. Poprzez warsztaty, grę terenową, bieg po czyste powietrze, bajki i publikację dla dzieci będziemy edukować oraz unaoczniać istotę problemu i sposoby jego rozwiązania. Proponowane przez nas zadania będą ciekawym uzupełnieniem i wzbogaceniem oferty programowej przedszkoli i szkół podstawowych. Z dziećmi w przedszkolach i szkołach podstawowych podejmiemy temat ochrony powietrza poprzez eksperymenty, pokazy teatralne, gry terenowe, zagadki, zabawy dydaktyczne, manualne i ruchowe.

Z ogromną przyjemnością prezentujemy relację z warsztatów dla przedszkoli oraz eko-gry terenowej dla dzieci ze szkół podstawowych.

Czytaj więcej: Projekt „Bądźmy Eco” w realizacji!

Konkurs plastyczny "Moja fantastyczna kraina"

Fundusz Partnerstwa ogłasza konkurs plastyczny pt.: "Moja fantastyczna kraina" skierowany do dzieci z krakowskich przedszkoli zgłoszonych i biorących udział w projekcie „Bądźmy Eko", realizowanym przy współpracy z ARTZoną Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida oraz Fundacją 4 Alternatywy, dofinansowanym ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Zapraszamy do udziału!!!